راهنمای استفاده از سامانه

سامانه آنلاین سفارش ساک دستی پارت ،سامانه ای ساده و کارا جهت سفارش انواع ساک دستی کاغذی می باشد. برای استفاده از سامانه کافیست ابتدا در سایت سایز مورد نظر خود را انتخاب نمایید .سپس وارد سامانه می شوید و ابتدا باید مراحل ثبت نام را طی نمایید:

ثبت نام از دو طریق در سایت امکان پذیر است.از طریق شماره موبایل و از طریق ایمیل که در دو حالت یک کد فعالسازی برای شما پیامک و یا ایمیل می شود و می بایست کد فعالسازی را ثبت نمایید:

 

سپس سامانه شما را به صفحه تکمیل مشخصات راهنمایی می کند که در آن بخش می بایست اطلاعات خود را تکمیل نمایید:

بعد از تکمیل فرم ثبت نام از طریق موبایل یا ایمیل کد فعال سازی به شما داده می شود . شما باید کد فعال سازی را در قسمت مربوطه وارد نمایید تا ثبت نام شما تایید گردد و بتوانید از طریق قسمت ورود به سامانه وارد شوید.

پس از ورود به سامانه در قسمت سفارش ها (سمت راست) روی لینک ارسال سفارش کلیک نمایید و از فرم باز شده مشخصات سفارش خود را وارد نمایید:

سپس روی دکمه مرحله بعد کلیک کرده و فایل سفارش خود را از طریق قسمت مدیریت فایلها آپلود نمایید. در این قسمت باید روی سفارش خود و در صورت دو رو بودن فایل پشت سفارش را نیز مشخص نمایید.(به هشدارهای سامانه دقت نمایید)

در مرحله آخر با کلیک روی دکمه ثبت سفارش ، سفارش شما ثبت شده و در قسمت سفارشات در حال انجام قرار میگیرید.(لینک سمت راست سامانه)

در این قسمت میتوانید سفارش خود را پرداخت نمایید . بعد از پرداخت مراحل انجام کار را از طریق لینک سفارشات در حال انجام(سمت راست سامانه) پیگیری نمایید.